عبارت جستجو را وارد کنید

post

کنکور منحصرا زبان ۹۸

کنکور منحصرا زبان ۹۸

کنکور سراسری زبانکنکور زبان ۹۸

کنکور زبان در کنار کنکور هنر ، گروه های آزمایشی شناور کنکور سراسری را تشکیل می دهند . به این معنی که هر کدام از داوطلبان کنکور سراسری می توانند در کنار یکی از سه گروه آزمایشی اصلی ریاضی ، تجربی و انسانی ، یکی یا هر دو گروه آزمایشی زبان و هنر را نیز به برای شرکت در کنکور انتخاب کنند . به همین دلیل مخاطبان کنکور زبان دو دسته هستند . دسته ای که شرکت در کنکور زبان را به عنوان شانس دوم برای قبولی و درکنار یک گروه آزمایشی دیگر انتخاب کرده اند و دسته دوم که منحصرا قصد شرکت در کنکور زبان را دارند و به عبارت دیگر گروه آزمایشی اصلی آن ها کنکور زبان است . روی صحبت ما در این مقاله نیز بیشتر با داوطلبانی است که در کنکور ۹۸ گروه آزمایشی زبان را از ابتدا به عنوان گروه آزمایشی اصلی خود انتخاب کرده اند و قصد دارند برنامه ریزی دقیق و کاملی برای کنکور زبان ۹۸ داشته باشند .
 در ادامه به بررسی ثبت نام ، شرایط ، منابع ، دروس عمومی و دروس اختصاصی ، بررسی سوالات و برنامه ریزی کنکور سراسری زبان ۹۸ می پردازیم .

گروه آزمایشی زبان شناور است و می توان در کنار آن یک گروه آزمایشی اصلی انتخاب کرد

ثبت نام کنکور سراسری زبان ۹۸

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از ۲۴ بهمن الی ۲ اسفند ماه و زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۸ در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه خواهد بود . ثبت نام به صورت غیرحضوری و از طریق سایت سنجش صورت می گیرد . معمولا نیمه دوم اسفند ماه ، یک مهلت ثبت نام مجدد در نظر گرفته می شود تا جاماندگان از ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند . همانطور که در شرح ابتدایی مقاله گفتیم کلیه داوطلبان کنکور زبان ۹۸ می توانند در کنار گروه آزمایشی زبان ، یکی از گروه های آزمایشی اصلی ریاضی ، تجربی یا انسانی را نیز انتخاب کنند .

چند روز قبل از برگزاری آزمون ، داوطلبان باید نسبت به اخذ کارت ورود به جلسه اقدام کنند و در نهایت  . داوطلب باید تا پایان دریافت اعلام نتایج کنکور زبان ۹۸ و انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ در نگه داشتن کد رهگیری کوشا باشد .

شرایط ثبت نام کنکور سراسری زبان ۹۸

هر فرد برای ثبت نام کنکور سراسری زبان ۹۸ باید دارای دو یک سری شرایط عمومی و اختصاصی باشد . از جمله مهم ترین شرایط عمومی می توان به اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی و یکی از ادیان رسمی کشور اشاره کرد . از جمله شرایط اختصاصی نیز می توان به دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی اشاره کرد . نیازی به یکسان بودن گروه آزمایشی این دو مدرک نمی باشد و دانش آموزان با هر مدرکی می توانند در این گروه آزمایشی کنکور دهند . داشتن مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) نیز برای شرکت در کنکور زبان ۹۸ کفایت می کند . اگر قصد اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و متن کامل شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ دارید کلیک کنید .

هر داوطلب کنکور زبان می تواند یکی از زبان های آلمانی ، فرانسه ، روسی و انگلیسی را به عنوان زبان خارجی اصلی خود انتخاب کند

دروس عمومی و تخصصی کنکور سراسری زبان ۹۸

سوالات عمومی کنکور سراسری زبان ۹۸ از دروس ادبیات فارسی ، زبان عربی ، معارف اسلامی ( دین و زندگی ) و زبان خارجی طرح می شوند . در ادامه به ضرایب آن ها اشاره می کنیم :

 مواد آزمون عمومی و ضرایب آن برای کنکور منحصرا زبان
آزمون ضریب
زبان و ادبیات فارسی ۴
زبان عربی ۲
فرهنگ و معارف اسلامی ۳
زبان خارجی ( انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه ، روسی ، ایتالیایی ) ۲

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیراسلام ( کلیمی ، زرتشتی و مسیحی ) به جای معارف اسلامی ( دین و زندگی ) را دارد ، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی ، به سوالات آن پاسخ دهد .
داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ می توانند در حین ثبت نام اینترنتی پاسخ دهی به یکی از زبان های روسی ، آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی را به جای زبان انگلیسی انتخاب کنند . این زبان باید با زبان درس اختصاصی یکی باشد .

سوالات اختصاصی کنکور زبان ۹۸ با توجه به هر زیرگروه دارای ضریب خاصی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

مواد آزمون اختصاصی و ضرایب آن در گروه آزمایشی زبان های خارجی در زیرگروه های مختلف
مواد آزمون اختصاصی و ضرایب آنها زیرگروه
زبان تخصصی انگلیسی با ضریب ۴ ۱
زبان تخصصی آلمانی با ضریب ۴ ۲
زبان تخصصی فرانسه با ضریب ۴ ۳

بودجه بندی سوالات اختصاصی کنکور زبان شامل موارد زیر می باشد :

سوالات اختصاصی کنکور زبان
مبحث تعداد سوالات
واژگان ۱۵
ریدینگ ۲۰
گرامر ۱۰
کاربرد زبانی ۱۰
کلوز تست ۱۰
ترتیب واژه ها ۵
در زیر رشته های مربوط به هر زیرگروه را ذکر کرده ایم :
زیرگروه های مختلف گروه آزمایشی زبان های خارجی
رشته ها زیرگروه
رشته تربیت دبیر زبان انگلیسی ، رشته زبان و ادبیات انگلیسی ، رشته مترجمی زبان انگلیسی ، رشته آموزش زبان انگلیسی ، رشته کارشناسی مترجمی خبر انگلیسی ۱
رشته زبان آلمانی ، رشته مترجمی زبان آلمانی ۲
رشته زبان فرانسه (گرایش ادبی) ، رشته زبان فرانسه (گرایش مترجمی) ۳
رشته زبان روسی ، رشته زبان و ادبیات ارمنی ، رشته زبان و ادبیات اردو ، رشته زبان ژاپنی ، رشته زبان ایتالیایی ، رشته زبان اسپانیایی ، رشته زبان چینی ، رشته زبان ترکی استانبولی ۴

بررسی سوالات کنکور سراسری زبان ۹۸ 

دفترچه عمومی شامل ۱۰۰ تست ۴ گزینه ای می باشد .  مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه ۷۵ دقیقه می باشد .

اطلاعات دفترچه عمومی کنکور سراسری زبان ۹۸ 
نام درس شماره سوالات مدت زمان پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی ۱ تا ۲۵ ۱۸ دقیقه
زبان عربی ۲۶ تا ۵۰ ۲۰ دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی ۵۱ تا ۷۵ ۱۷ دقیقه
زبان انگلیسی ۷۶ تا ۱۰۰ ۲۰ دقیقه

دفترچه اختصاصی شامل ۷۰ تست ۴ گزینه ای می باشد .  مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه ۱۰۵ دقیقه می باشد .

اطلاعات دفترچه اختصاصی کنکور سراسری زبان ۹۸

نام درس شماره سوالات مدت زمان پاسخگویی
زبان تخصصی ۱۰۱ تا ۱۷۰ ۱۰۵ دقیقه

در کل ۱۷۰ تست در کنکور سراسری زبان ۹۸ وجود دارد و مدت زمان کل کنکور ۳ ساعت می باشد . نکته قابل توجه این است که آزمون نمره منفی دارد و هر سه پاسخ نادرست ، تاثیر یک پاسخ صحیح را از بین می برد .

برنامه ریزی کنکور سراسری زبان ۹۸

سوالات کنکور سراسری زبان در سال گذشته نسبت به سال های قبل مفهومی تر شده است . این به آن مفهوم است که داوطلبان گروه آزمایشی زبان نیازمند مطالعه دقیق تر و برنامه ریزی صحیح برای قبول شدن در کنکور هستند . داوطلبان باید بعد از آشنایی با منابع کنکور سراسری زبان ۹۸ نسبت به برنامه ریزی صحیح اقدام کنند و با پشتکار در راه رسیدن به هدف خود تلاش کنند . اگر معدل پایینی دارید نباید نگران باشید زیرا تاثیر معدل در کنکور ۹۸ به صورت تاثیر مثبت و قطعی می باشد . داوطلبانی که قصد برنامه ریزی اصولی دارند ، می توانند با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی در ارتباط باشند تا بتوانند نحوه مطالعه صحیح کنکور سراسری را از طریق یک برنامه ریزی صحیح بیاموزند .

برای  مشاوره کنکور سراسری زبان ۹۸

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید
تماس با شماره ۰۹۱۳۳۵۳۱۴۲۲ از کل کشور

بدون دیدگاه

اضافه کردن نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.